Een QR-code om de menukaart te scannen of zelfs een bestelling mee te plaatsen. In deze coronatijd is het snel én veilig. Een fijne ontwikkeling of hebben we toch behoefte aan een praatje met de ober?
In lunchroom De Belevenis in Veenendaal kun je met een QR-code een lunch bestellen. “De doelgroep van onze lunchroom is iets ouder, dus soms vinden mensen het nog wel een beetje lastig. Je merkt dat het voor jongeren makkelijker is”, zegt eigenaar Kevin van der Meer tegen Editie NL.
Toch werkt het volgens hem over het algemeen goed en snel. “Mensen betalen gaat via iDeal en kunnen ook fooi toevoegen. Het is vooral bedoeld voor drukke momenten, als gasten niet snel geholpen kunnen worden. Voor het personeel is het een fijne manier van werken.”
Van der Meer denkt dat de QR-code ook na de coronacrisis blijft. “Het enige nadeel is dat de transactiekosten vrij hoog zijn. Als iemand een cola bestelt, is dat voor ons niet winstgevend.” Maar voor mensen die minder contact willen, is het een uitkomst. “We brengen het eten nog wel aan de tafel, maar komen toch minder vaak langs.”
Beeld © Editie NL