WIERDEN – Wel gevaccineerd, maar geen QR-code in CoronaCheck-app. Enkele duizenden mensen dienden een klacht in bij de Nationale Ombudsman. De 75-jarige Janny Spijkerboer uit Wierden is één van hen. „Buiten mijn schuld om werd ik buitengesloten van de maatschappij.”
Gefrustreerd mailde Janny Spijkerboer naar deze krant. Ze haalde haar boosterprik, maar dit werd niet in de Coronacheck-app geregistreerd. Tot overmaat van ramp verliep haar QR-code die ze kreeg na de eerdere vaccinaties. „Ik kan nergens meer naar toe”, scheef ze in paniek.
Meerdere keren zocht ze contact met de GGD, zonder succes. „Soms werd gewoon de haak er opgegooid. De medewerker had blijkbaar geen zin om mij te helpen”, vertelt Spijkerboer. Anderhalve maand verder en heel wat telefoongesprekken later, is het uiteindelijk toch gelukt. „Inmiddels heb ik weer een QR-code, maar het was een hele strijd”, vertelt ze aan de telefoon. „We hebben meer dan zes keer naar de GGD gebeld. Uren hebben we aan de telefoon gehangen. Blijkbaar moet je eerst meerdere klachten indienen voordat je wordt geholpen.”