Wie vanochtend op vakantie dacht te gaan met het Digitaal Coronacertificaat in de CoronaCheck-app van de overheid kwam bedrogen uit. Er blijkt op de luchthavens nog niet voldoende materiaal aanwezigte zijn om de in die app gegenereerde QR-code te scannen, zo meldt Hart van Nederland. Reizigers moesten dus een papieren vaccinatie- of testbewijs meenemen, in plaats van de digitale app.
Reizigers zouden vanaf vandaag in hun CoronaCheck-app een groene QR-code moeten kunnen krijgen als ze gevaccineerd zijn of als zij een recente negatieve coronatest hebben afgelegd. Voor het scannen van de QR-code die daarin gegenereerd wordt, hebben vliegtuigmaatschappijen een fysieke scanner en een extra applicatie nodig. Beide blijken nog niet aanwezig te zijn. De scanners zijn nog niet overal geleverd en de app is nog niet beschikbaar.
Inreisgegevens
KLM adviseerde gisteren al om een printje mee te nemen, zo schreef De Telegraaf. Ook reisorganisatie TUI zag de bui al hangen en waarschuwde haar klanten tijdig voor een eventuele administratieve rompslomp op de luchthaven. “We wisten het gisterenmiddag en hebben onze reizigers zoveel mogelijk geprobeerd in te seinen hierover”, vertelt de woordvoerster reisorganisatie TUI tegen Hart van Nederland. “Ze moeten dus een papieren vaccinatiebewijs of testbewijs meenemen in plaats van de digitale app. Daarnaast komen er nog een hoop inreisgegevens bij van het land waar je heen gaat.”