De GGD rapporteert ruim 86 duizend besmettingen per dag. Dagelijks gaan er ruim 140 duizend personen naar de teststraten, en ruim 60 procent van de testen blijkt positief. Vanwege het hoge aantal meldingen lukt het niet om alle positieve testresultaten tijdig te verwerken.
Zo’n 186 duizend positieve testresultaten van de afgelopen drie weken zijn nog niet verwerkt in de RIVM-systemen. Net als vorig weekend is door een technische storing de achterstand verder toegenomen. De technische problemen zorgen voor grote schommelingen in de dagcijfers. Vandaag meldt het RIVM 80.946 besmettingen, gisteren de helft minder, 40.133. Het aantal van gisteren is inmiddels gecorrigeerd naar 54 duizend.
Door de achterstand zijn regionale verschillen in de uitbraak op dit moment niet goed te bepalen. In de Zaanstreek en in Friesland is het aantal positieve testen veel lager dan het landelijk gemiddelde, maar dit kan ook komen doordat een relatief groot aantal meldingen daar nog niet verwerkt is.
De sterftecijfers zijn stabiel laag. Deze week meldde het RIVM 66 sterfgevallen, de week daarvoor 61. Dit is een veel lager aantal overledenen dan in eerdere uitbraken, half december werden wekelijks nog ruim 400 sterfgevallen gerapporteerd.