Len Squiers heeft er een hard hoofd in dat het in Nederland goed gaat met de digitale coronareispas, gezien eerdere blamages met IT-projecten van de overheid.Een paar weken geleden belde ik de vriend van mijn dochter in Zuid-Engeland. Hij (38 jaar oud) had op de dag daarvoor zijn eerste vaccinatie gekregen. De volgende dag kon hij naar de website van de NHS (de Britse centrale gezondheidsdienst) en direct een QR code downloaden op zijn telefoon.
Met alles wat wij de laatste jaren t.a.v de overheid en grote IT-projecten hebben meegemaakt en de miljarden verspillingen als gevolg ben ik huiverig dat de minister en het RIVM opnieuw dezelfde fouten zullen maken. Falende ambtenaren en falende IT-bedrijven moeten alsjeblieft niet ingeschakeld worden. Kies partners met verstand van het omgaan met het omzetten van persoonsdata naar een QR-code. Neem contact op met bedrijven zoals KLM die al jaren deze kennis in huis hebben en IT-partners gebruiken die ze ondersteund hebben. Ook de landen om ons heen die al hiermede begonnen zijn kunnen behulpzaam zijn.
Laat deze keer zien dat de Nederlandse overheid de arrogantie van ’wij kunnen het beter’ kan loslaten en door samenwerking en daadkracht deze klus snel klaren.
2 reacties. Reactie plaatsen
Ik zie nog steeds niets hoe ik hem op papier kan maken
Wat bedoel je precies “Hoe ik hem op papier kan maken”